Bumerang - Yazarkafe
 
  • ssinemssi

5 ADIMDA KENDİNİZİ KEŞFEDİN - Quick Meditation

Günlük hayatta hepimiz çoğu zaman kaybolmuş, mutsuz ,yorgun hissediyoruz. Bazen ne yapmak istediğimizi unutup sadece koşuyoruz.Bir akış içinde olmalıyız ama bu nereye olduğunu boşverip durmayıp dinlenmemek demek değil.

1- Hemen şimdi her şeyi bırakın.

Elektronikleri, insanları, duyguları... Rahat hissedeceğiniz bir pozisyona geçin. (Bu yatmak da olabilir, oturmak da, hatta ayakta durmak bile olur) Gözlerinizi kapatın ve kendinize sessiz bir ortam sağlayın.


2- Şimdi zihninizde iyi ya da kötü ne varsa çıkarmaya çalışın , zihninizdeki düşünceleri bir mıknatıs kabul edin ve düşüncelerinizi ittiğinizi hayal edin. Mıknatısla ilgili kabul edilmiş ön bilgilerinizi unutun , o kelimenin size hissettirdiği ilk düşünce olan çekmek düşüncesini de İTİN. Bütün bunları zihninizde canlandırın ve gerçekleştiğini göreceksiniz.

Somutlaştırmak çoğu zaman meditasyona yardım eder.


3- Şimdi eğer yorgun, başı ağrıyan ve yapmakta zorlananlarınız varsa (geri kalan herkes gibi) doğru yoldasınız ! Şimdi tek yapmamız gereken odaklanmak . Kötü enerjiyi üstünüzden atmalısınız . Biriktirdiğiniz tüm kötü duyguları, size iyi gelmeyen her şeyi, tüm olumsuzlukları ,bir bulut farz edin. Siyah bir bulut. Bedeninizi terk ettiğini düşünün. Bu işlemi sırayla yapın. Önce başımdan , sonra kollarımdan , parmaklarımdan gibi… Beyazladığınızı hissedin. Siyah beyaz olumlu ve olumsuzu çağrıştıran ilk renkler olduğu için siyah beyaz , siz istiyorsanız pembe , mor lacivert de yapabilirsiniz.

4- Şuan en güzel kısım için hazırsınız. Her şeyden arındınız. Kendinizle baş başasınız. Şuan bir tek siz varsınız. Bu süreçlerin hepsinde nefesi unutmayın. Çünkü nefes size güvende hissettirecek.

Kendinizi ne kadar sevdiğinizi ona ne kadar saygı duyduğunuzu düşünün, ne kadar yol aldığınızı , neler başardığınızı, neler yapmak istediğinizi, çabanız için tebrik edin kendinizi. Bunun için illa bir çok şey başarmış olmak gerekmiyor. Başarısız hissetseniz bile hatta kendinizi sevmeseniz bile , sevecek şeylerinizi bulun. Erkek arkadaşınız , yada en yakın arkadaşınız gibi. Kendinizin en yakın arkadaşı olun.

5- Kendinize şefkatli olun. Benliğinizden çıkın ve kendinizi dinleyin , annenizi dinler gibi yada kardeşinizi, belki de bir dostunuzu. O size ne kadar güzel olmadığından bahsetse ya da başarısızlıklarını anlatsa ona daha fazla hakaret mi ederdiniz yoksa sarılıp teselli mi?

İşte kendinize de böyle davranın, o zaman her şey çok daha güzel olacak. Gideceğiniz yollar atacağınız adımlar daha net olacak.

3 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör