Bumerang - Yazarkafe
  • ssinemssi

GÜZEL BİR HAFTA İÇİN PAZAR RUTİNİ1- Yapılacaklar listeniz için her güne bir tema belirleyin.

Haftanızı planlarken, her güne belirli bir görev verin. Her gün öncelikli olarak belli bir göreve odaklanırsanız verimliliğinizin artacağından eminim. Örneğin, blog işleri, ders tekrarı gibi kendinizce işlerinizi listeleyebilirsiniz. Günlük listenize üçten fazla şey eklememenizi öneririm çünkü bunun amacı sizi yüklere boğmak değil işlerinizi kolaylaştırmak.
2- Ruhsal gelişiminizi atlamayın.

İşlere başlamadan önce kendinize vakit ayırmayı da planlamayı unutmayın. Mutlaka açık havada vakit geçirin, temiz hava soluyun.
3- Dijital detoks gecesi yapın.

Haftanın son gecesinde yeni bir haftaya başlamadan kafanızı tamamen boşaltmalısınız. Bütün dijital ekranlardan uzak durarak huzurlu ortamınızı kendiniz sağlayabilirsiniz. İster kitap okuyarak ister müzik dinleyerek size iyi gelecek ne varsa onu yaparak kendinize dönmelisiniz.


4- Kişisel bakımı atlamayın.

Kendi vücudumuz her şeyden önce geliyor. Kuaföre gitmenize gerek bile yok evinizin rahatlığında yapacağınız maskeler, bakımlar hafta boyu yorulan vücudunuza/cildinize o kadar iyi gelecek ki haftaya daha özgüvenli başlayacaksınız.

5- Yiyecek-içecek sınırlaması.

Hafta boyunca çok fazla tükettiğiniz çay-kahveye haftasonunuzda biraz ara vermek vücudunuza çok iyi gelecektir. Mümkünse hafta boyunca da çay kahve içmenize bir sınırlama getirin. Yiyecek konusunda ise sürekli alelacele atıştırdığımız sağlıksız yiyecekler yerine hafta boyunca yiyeceklerinizi planlamanız hem sağlığınız hem kilonuz açısından çok daha faydalı olacaktır.


6- Uzuuun ve keyifli bir duş alın.

Son olarak yeni bir haftaya başlamadan önce haftanın bütün yorgunluğunu üzerinizden alacak uzuun ve keyifli bir duş alıp en rahat pijamalarınızı üzerinize geçirin. Bütün bunlardan sonra huzurlu bir uyku zaten kaçınılmaz.

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör

Luzrosa Blog

  • White Twitter Icon
  • White Instagram Icon