Bumerang - Yazarkafe
  • ssinemssi

HER CİLT TİPİ İÇİN CİLT BAKIM YÖNTEMLERİ


ARPA ÇAYI İÇİN


Hepimiz Korelilerin ciltlerinin ne kadar harika göründüğünü biliyoruz.Ben de bu sırrın altında yatan gizemleri araştırmaya karar verdiğimde arpa çayıyla karşılaştım.


Tonik görevi görerek ciltteki kiri ve ölü tabakayı temizleyen arpa çayının kürü soğuduktan sonra temiz cilde uygulanmasıyla cildimiz arınıyor,gözenekler açılıyor ve eğer haftada 2-3 kez bunu tekrarlarsanız cilt lekelerinde azalma bile görüyorsunuz.

Okuduğum yazılarda Kore’de arpa çayının bebeklikten itibaren tüketildiği, hatta çoğu ev ya da lokantalarda içme suyunun yerini aldığı yazıyordu.Biraz daha araştırınca arpa çayının harika bir antioksidan ve mineral kaynağı olduğunu aynı zamanda kan dolaşımını arttırdığını öğrendim.

Cilde faydalı olduğu kadar kilo vermede de etkili olduğu söyleniyor.

Bunların yanı sıra arpa çayının muhteşem etkilerinden faydalanabileceğiniz alanlardan bazıları:

-Mide ağrıları

-Uyku problemleri azaltılması

-Kabızlık

-Soğuk algınlığı

-Diş çürümesi

-Kolesterol

EGZERSİZ YAPIN


Egzersiz yapmak akıllara sadece kilo vermeyi ya da kas yapmayı getirse de günümüzde bu algıyı yavaş yavaş değiştiriyoruz.

Yapılan araştırmalarla kalori yakmak, forma girmek dışında, sporun stresi azalttığı kadar cilde de faydalı olduğu görülüyor.(Ki aynı zamanda sivilcelerimizin büyük sebepleri de yine strestir)!

Cilde sağladığı oksijen ve besinler sayesinde yaptığımız egzersizler bizi daha sağlıklı bir cilt rengine kavuşturuyor !

SODA-LİMON KÜPÜ


Gençliğinizi korumak için yüzünüzden sıcak suyu olabildiğince uzak tutmanızda fayda var.

Cilde iyi gelen ürünleri de buz halinde kullanmanız oldukça pratik ve revaçta olan bir çözüm yolu.

Özge Özpirinçci’nin de gençliğinin ve güzel cildinin sırlarından biri olan soda-limon karışımını dondurup yüzünüzde gezdirmenizin cildinize faydasını gördüğünüzde şaşıracaksınız.

SÜTÜ KULLANIN


Süt hem harika bir temizleyici hem de harika bir nemlendiricidir.

Sütü cildimize sürüp pamuk yardımıyla yaydığımızda temizleyici görevi görerek gözeneklerimizi açıp temizleyen,soğuk halde yine pamuk yardımıyla yüzümüze yaydığımız sütü 15-20 dk yüzümüzde bekletip soğuk suyla duruladığımızda da harika bir nemlendirici görevi görüyor.

Bu kolay yöntemi uyguladıktan sonra bana kesssinlikle yazın.Tepkilerinizi merak ediyorum!!

Ha bu arada sütte bulunan laktik asit sayesinde ölü cilt hücrelerinden kurtulduğumuz, cildiğimizi ovaladığımızda alttan taptaze bir cildin geldiğini aşama aşama gördüğümüz ayrıca bir de yine pamuk yardımıyla bölgesel uygulandığında güneş yanıklarına da iyi geldiği kabul edilmiş gerçeklerden bazıları.


7 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör

Luzrosa Blog

  • White Twitter Icon
  • White Instagram Icon